A 80-as években Peter Wheeler vette át a TVR-t. Wheeler vezetése alatt volt a TVR leginnovatívabb korszakában. Ha úgy tetszik, ez volt a TVR aranykora. Wheeler egyébként egy vegyészmérnök volt, aki különböző adalékokat fejlesztett az olajiparnak.
A TVR hátrahagyta a szívó és feltöltött V6-osokat és nagyobb V8-asok kerültek a helyükre. A motort Rover V8-nak hívták, bár eredetileg Buick fejlesztés, csak a General Motors úgy gondolta, hogy túl kicsi a motor, így Amerikában nem került gyártásba. A Rover V8 egyébként egy alumínium blokkos, alumínium hengerfejes V8. 3.5-től egészen 5 literes lökettérfogatig. A ’86-os S szériával Wheeler visszahozta a korábbi dizájn elemeket az M szériából. Ez nagyszerű eladásokat hozott a TVR konyhájára. Wheeler több kasztnit is készített a Rover V8-as alapokra, mint például: Chimaera, Griffith, Cerbera, Tuscan, Tamora, T350, Typhon és Sagaris.
A 90-es években átalakítottak néhány Rover V8-at, de ez után saját motort is fejlesztettek. Az AJP8-as névre keresztelt motort Al Melling, John Ravescroft és Peter Wheeler fejlesztette (Az ő keresztnevük kezdőbetűiből jött az ötlet a betűszó használatára). Eredetileg a Grifitth-be és a Chimaera-ba szánták, de a fejlesztés több időt vett el, mint amire számítottak, így a Cerbera-ba és a Tuscan versenyautóba került végül a motor. Wheeler ezalatt egy sor 6-os motor fejlesztését is levezényelte, ami az AJP8-as alapjaira épült. A hathengeres változat, ami a Speed Six nevet kapta, egy olcsóbb alternatíva volt, mivel olcsóbb volt gyártani és karbantartani is.
Wheeler vezetése alatt bontakozott ki igazán a márka. A Sagaris egy olyan formát adott a világnak, ami mai szemmel modernnek tűnik. 4 literes sor hatos motorja több mint 400 lóerős, mindezt egy 1075 kilogrammos korosszériában. A 0-100-at 3,7 másodperc alatt futja meg, végsebessége 298 km/h. Meg persze ott van a Cerbera V12-es változata. Az első lámpák mintha egy pókot imitálnának. A gyári kódja 7/12 és ez nem véletlen. A 7.7 literes V12 840 lóerős volt az egyetlen utcai változatban, de ez egy erősen teljesítménycsökkentett verzió, mivel a mérőpadon gond nélkül kihoztak belőle 1000 lóerőt. Az utca változat 2,9 másodperc alatt gyorsult 100-ra, mindössze 1000 kilogrammot nyomott. Végsebessége meghaladta a 385 km/h-t. Ohh, és mindezt bármiféle elektronikus segédberendezés nélkül.
Ezennel a TVR márka történetének végére jutottunk. Köszönjük hogy figyelemmel követted. Hamarosan ujjabb érdekességekről olvashatsz itt.
Add meg az e-mail címed és kattints az alábbi gombra, hogy különleges akciókat és prémium ajánlatokat kaphass
Ajándékozza meg szeretteit 365 Oldtimer Musem ajándékutalványával! Megvásárolható a múzeumban, vagy online a képre vagy a gombra kattintva is!