NISSAN FIGARO

A legbájosabb japán kabrió

A 365 Oldtimer Múzeumban szeptember elejétől kezdődően elindult a japán tematikus időszak, amelynek keretén belül a látogatók olyan különlegességeket is megcsodálhatnak, mint például a Mitsubishi Lancer Evo IV vagy a Honda NSX, de ezeken kívül még sok más érdekes jármű is megtalálható a tárlatban, ez viszont legyen meglepetés azoknak, akik ellátogatnak a múzeumba.
Minden tematikához kiválasztunk egy autót, amelybe a látogatók beülhetnek és készíthetnek fényképeket az emlékezetes pillanatról. A japán tematikához tartozó fotós autónk a Nissan Figaro, amely kétségkívül a világ egyik legaranyosabb autója, ismerkedjünk meg vele!
A Nissan Figaro egy kétajtós kabrió, amelyet a Nissan 1991-ben gyártott a japán piacra. Utóbbi tény ellenére a világ számos pontján találunk Figaro autókat, például Európában is. Általános, bevett gyakorlat volt, hogy az akkor még Európai Uniós tagállamba, Nagy Britanniába importáltak ilyen autókat, majd onnan honosították tovább egyéb európai országokba, így került Magyarországra is néhány darab.
2+2 üléses elrendezéssel rendelkezik, de apró méretei miatti inkább két személy számára alkalmas jármű. 1,0 literes (987 köbcentiméteres) turbófeltöltős motorral rendelkezik, amely 76 lóerős. Váltója háromfokozatú, automata sebességváltó. A Nissan mindössze 20 073 db Figarót gyártott az egyetlen szériagyártási évben.
A Nissan Figarót Naoki Sakai és Shoji Takahashi tervezte, akik a Nissanon belül a Pike Factory, egy speciális projektcsoport tagjaiként dolgoztak. Takahashi a Figaro koncepciójával megnyert egy formatervezési versenyt. Sakai korábban már tervezte a Be-1-et, egy másik Pike-autót, és közreműködött a Pao és a Rasheen modellek tervezésében is. A projekt összesen 4 autóból állt, amelynek a Figaro volt az utolsóként piacra dobott darabja.
Tehát a Figaro a Nissan által az 1980-as évek végén és az 1990-es évek elején gyártott négy “Pike autó” egyike volt, a Be-1, a Pao és az S-Cargo mellett. Csak Japánban értékesítették őket egy lottórendszeren keresztül, amely úgy működött, hogy lottón sorsolták ki azokat a szerencséseket, akik megvásárolhatták az autót. Erre azért volt szükség, mert a gyártást limitált szériában tervezték, viszont a kereset olyan nagy volt rá, hogy ki kellett dolgozni egy rendszert, ami alapján eldönthették, ki foga ezeket az autókat megvásárolni a már akkor is borsos árral rendelkező, kedves kis autókat.
A Figaro azóta kultikus klasszikussá vált az autórajongók és gyűjtők körében, és még mindig csodálják egyedi stílusáért és bájáért. Nem véletlen, hiszen nemcsak a praktikusság, de az aranyos kinézet is fő szempont volt a tervezés során. Az autó külsejének megrajzolásakor törekedtek a retro kinézetre, ugyanakkor a műszaki megoldásai miatt viszont már modernnek számít a Figaro. Az 1989-es Tokiói Autószalonon mutatkozott be a “Vissza a jövőbe” szlogennel, pontosan a „historizáló” kinézetére utalva, amelyet ötvöz a modern technikával.
Négy színben volt kapható, amelyek mindegyike egy-egy évszakot jelképezett: Lapis Grey (tél, ez látható a kiállításunkon), Topaz Mist (tavasz), Emerald Green (nyár) és Pale Aqua (ősz).
A Nissan Figaro számos filmben és tévésorozatban szerepelt, például Konfetti, Halálos iramban, Godzilla, Doctor Who és a Tokyo Drift című filmekben.
Ha kedvet kaptál beülni ebbe a kisautóba, netalán érdekel a japán autók világa, ne habozz, gyere és fedezd fel a Figaro, valamint számos további japán csoda varázsát a 365 Oldtimer Múzeum falain belül, minden nap 10-19 óra között!

Iratkozz fel hírlevelünkre

Add meg az e-mail címed és kattints az alábbi gombra, hogy különleges akciókat és prémium ajánlatokat kaphass