365 NAPI HÍRLEVÉL

MICHAEL SCHUMACHER 5.

1998-ban Michael Schumacher a Forma-1-ben olyan erő volt, amellyel számolni kellett. Merüljünk el néhány emlékezetes pillanatban abból a szezonból:
Mika Häkkinen kihívása: A szezon elején a McLaren volt a domináns csapat, de a Ferrari jelentősen javított. Schumacher a küszöbön állt, hogy kihívja Mika Häkkinen bajnoki címét. A Ferrari első győzelme 1979 óta karnyújtásnyira volt.
Esős dráma Spa-Francorchamps-ban: A Belga Nagydíj alatt Spa-Francorchamps-ban szokás szerint esett az eső. Schumacher 30 másodperccel vezette a versenyt, de egy ütközés David Coulthard McLarenjével (aki egy kör hátrányban volt) mindent megváltoztatott. Schumacher dühösen és felháborodva szembeszállt Coultharddal. Az időjárási körülmények miatt a versenyzőknek nehéz volt megbecsülni a távolságokat, ami ehhez a drámai incidenshez vezetett.
A Ferrari menetelése: Az új szabályoknak, a keskenyebb autóknak és a barázdált gumiknak köszönhetően a Ferrari komoly versenyzővé vált. Argentínában Schumacher először győzte le a McLarent. A dobogós helyezések és a silverstone-i győzelem után (egy büntetés ellenére) Schumacher felzárkózott Häkkinen előnyére.
Magyarország: Brawn mesterhármasa: A Magyar Nagydíj a Ferrari technikai igazgatója, Ross Brawn zseniális stratégiáját mutatta be. Felismerve, hogy a Ferrari nem tud lépést tartani a McLaren kétkiállásos stratégiájával, Brawn három kiállásra váltott. Schumacher hibátlanul végrehajtotta ezt a tervet, és egy szívdobbanásnyi idővel a fináléban biztosította be a győzelmet.

Az 1999-es év, a szezon tele volt drámával, rivalizálással és felejthetetlen pillanatokkal. Most ezeket vegyük sorra:
Mika Häkkinen címvédése: A regnáló bajnoknak, Mika Häkkinennek kemény versenyt kellett vívnia Eddie Irvine (Ferrari) és Heinz-Harald Frentzen (Jordan) ellen. Häkkinen következetessége és hidegvérűsége segített neki abban, hogy a McLaren-Mercedes zsinórban másodszor is bajnoki címet szerezzen.
Schumacher sérülése: A silverstone-i Brit Nagydíjon Michael Schumacher szörnyű balesetet szenvedett. Ferrarija egy gumiborításnak ütközött, aminek következtében eltört a lába. Ez a baleset több futamra kiesett, ami kihatással volt a Ferrari bajnoki címre vonatkozó reményeire.
Irvine ellentmondásos ajánlata: Schumacher kiesésével Eddie Irvine lett a Ferrari vezető pilótája. Első F1-es futamgyőzelmét Ausztriában szerezte, és folyamatosan pontokat szerzett. Azonban ellentmondás tört ki, amikor a Maláj Nagydíjon összeütközött Häkkinennel. Az incidens heves vitákhoz vezetett a csapatutasításokkal és a sportszerűséggel kapcsolatban.
Damon Hill búcsúja: A korábbi bajnok Damon Hill búcsúzott a Forma-1-től. A Jordan színeiben versenyzett 1999-ben, és a Brit Nagydíj jelentette az utolsó szereplését. Hill pályafutásának voltak hullámvölgyei, de kitörölhetetlen nyomot hagyott a sportban.
Häkkinen kontra Irvine: A bajnoki küzdelem egyre fokozódott, amikor Häkkinen és Irvine ütközetet váltott egymással. Häkkinen győzelme az utolsó előtti malajziai futamon izgalmas leszámolást hozott a Japán Nagydíjon. Irvine-nak kellett a győzelem, de Häkkinen került ki győztesen, ezzel bebiztosítva második bajnoki címét.
Összefoglalva, 1999 egy hullámvasút szezon volt, váratlan fordulatokkal, sérülésekkel és intenzív rivalizálással. A Forma-1 rajongói még mindig emlékeznek az ikonikus pillanatokra a pályán.